Поняття та особливості використання липучки для одягу

Застібки та зав’язки здавна використовувалися, щоб одягнути та утримати на тілі людини різні предмети одягу. Вони створюються різного ступеня зручності та міцності, не завжди можуть бути універсальними, надійними. Одним із найновіших і найпоширеніших варіантів таких атрибутів є липучка для одягу.

Концепція

Назва липучка використовується у просторіччя для розмовного визначення застібки. Вона складається з двох шарів, де перший – це набір найдрібніших гачків, а друга – смужка волокон закрученої тканини. Результатом їх взаємодії є швидке зчеплення та розчеплення двох частин одягу чи взуття. При цьому гарантується міцність та надійність сполучення, адже регулюючи розмір стрічки можна впливати на якість кріплення елементів.
Стрічка такого типу зветься Velcro на ім’я компанії, яку заснував винахідник липучки.

Способи кріплення

Використання стрічки залежить від можливостей її кріплення. Виділяють два варіанти встановлення липучки на одяг:

  1. За допомогою клею, коли основа покривається липким складом і під дією температури, преса з’єднується з матеріалом одягу.
  2. Прошивка стрічки по периметру нитками.

Ці варіанти використання впливають на можливості прання та носіння, часто їх потрібно враховувати при прасуванні виробів зі стрічкою Велкро.

Для кріплення стрічки прошивкою, виробники створюють по краях спеціальну облямівку, вести з’єднання нитками безпосередньо по гачках і волокнах не рекомендується, це знижує зчіпні здібності і підвищує знос липучки.

Догляд

Стрічка Велкро витримує велику кількість процедур зчеплення та розчеплення, термін її використання зазвичай вищий, ніж міцність та час носіння одягу людиною. Тому проблеми із застібками виникають рідко.

Якщо відкривати та закривати липучку, то зазвичай жодних пошкоджень вона не відчуває, що є безперечною перевагою виробу. Однак стрічка схильна до механічного впливу. Не можна діяти сторонніми предметами вздовж і поперек ворсу та гачків, що може призвести до їх випрямлення та зниження зчіпних властивостей. Тобто при пранні варто уникати сильного впливу щіток та інших засобів.

Засори у вигляді пилу та інших дрібних частинок також зменшують зчіпні властивості, тому липучку варто періодично промивати, щоб звільнити від нальоту.

Зіпсована стрічка не підлягає ремонту, якщо вона стала погано скріплювати дві частини одягу, необхідно замінити липучку на нову.