Що робити, якщо з’явилася тріщина у стіні: правила ремонту

Іноді на стінах з’являються тріщини. З маленькими цілком можна впоратися самостійно, але великі вимагають втручання фахівця. Втім, тріщини в стінах — проблема звичайна, боятися її треба.

Що робити

Насамперед потрібно визначити, потріскалася сама стіна або нанесена на неї штукатурка. Штукатурка, що пішла тріщинами, — звичайна справа, її ремонт — процедура проста і зрозуміла.

Гірше, якщо пошкоджено сам матеріал стіни. Необхідно визначити тип тріщини. Один із найбезпечніших — усадкові: тонкі, гіллясті, без певного напрямку. Горизонтальні тріщини теж не віщують швидкої руйнації будівлі — зазвичай. А от вертикальні – це дуже серйозно.

Потрібно зрозуміти, наскільки стабільна тріщина. Візьміть шматочок паперу та приклейте його на тріщину. Напишіть дату та забудьте на пару днів. Перевірте. Якщо нічого не змінилося, продовжуйте спостереження. Немає зрушень кілька місяців? Швидше за все, тріщина стабільна і надалі не розширюється. Папір розірвався від тиску? Найкраще викликати професійного ремонтника.

Залишилось вирішити, чим ремонтувати тріщину. Найуніверсальніший варіант – цементний розчин.

Ремонт

Ремонт невеликих тріщин (а з великими, зрозуміло, треба звертатися до професіоналів) відбувається за наступною схемою:

  1. Оздоблювальні матеріали в області тріщини видаляються. Якщо тріщина пішла всередині приміщення, необхідно зняти частину шпалер, фарби, штукатурки, вагонки. Якщо зовні, облицювання.
  2. Поверхня очищається від забруднень.
  3. Тріщина розшивається – поглиблюється і розширюється, щоб заповнити її було простіше. В ідеалі підготовлена тріщина плавно звужується в глибину, нагадуючи вирву.
  4. Тріщина очищається від бруду та знежирюється.
  5. Тріщина (і поверхня навколо неї) покривається ґрунтовкою.
  6. Глибока щілина армується будівельною сіткою, найважчих випадках — арматурою, дюбелями з анкерами.
  7. Пошкодження заповнюється цементним розчином повністю без порожнеч. Зручно використати великий шприц. Якщо тріщина глибока, цемент вноситься шарами і шарами сохне.
  8. Цемент застигає.
  9. Поверхня розрівнюється і зміцнюється армуючою сіткою.
  10. Ділянка штукатуриться і закривається облицьовуванням назад.

Зовсім дрібні – завтовшки з волосся – але часті тріщини треба лікувати інакше. Розшивати їх безглуздо: доведеться вирізати цілу частину стіни. Тріщини просто шпаклюють. Якщо мікротріщин пішов бетон, в нього потрібно втерти будівельною теркою цементний розчин – поверхня знову стане ідеально гладкою.

Пам’ятайте: тріщина — лише симптом, наслідок процесів, що відбуваються всередині стіни. У ремонті немає сенсу, доки не усунуто причину.