Скільки коштів потрібно, щоб замовити будівництво сонячної електростанції, чи вигідно брати кредити та за який час можливо сподіватись на повернення інвестицій.
Хороша новина для тих, хто хоче знизити витрати на електроенергію шляхом розвитку власної генерації та розглядає різні варіанти, думає про те, яке замовити будівництво — сонячні електростанції, як інвестування у розвиток виробничих потужностей, підходять під дію державної програми 5-7-9. Тому компанії, які не мають достатньо вільних коштів, які можна вкласти у створення власних енергогенеруючих потужностей, можуть отримати кредит на сонячну електростанцію на дуже вигідних умовах.
Сонячні електростанції: будівництво, вартість та терміни окупності
Сьогодні вартість одного кіловата потужності сонячної електростанції становить близько 450-600 доларів. При цьому йдеться про мережеві сонячні електростанції, які можуть генерувати електроенергію лише за наявності зовнішньої електромережі. Якщо йдеться про автономні сонячні електростанції, ціна одразу збільшується у кілька разів. Це пов’язано з дуже високою вартістю накопичувачів енергії (акумуляторів), на які доведеться витратити 60-70% всього бюджету на будівництво СЕС (залежно від місткості системи накопичення та зберігання енергії). Також слід врахувати, що вже через 5-7 років прийдеться повністю замінити акумулятори на нові, бо їх місткість дуже сильно зменшиться.
Якщо розглядати мережеві сонячні електростанції, то найбільший вплив на вартість має кілька факторів:
- Метод встановлення сонячних панелей — наземний обійдеться дешевше, ніж монтування батарей на даху, але це стосується лише виконання робіт. Економічну ефективність кожного зі способів варто оцінювати лише методом створення математичної моделі, в якій буде передбачено щорічну виплату за оренду земельної ділянки.
- Тип та кількість обладнання — чим потужніша буде сонячна електростанція, тим більше потрібно закупити сонячних панелей. Крім того, суттєво можуть коливатись ціни й на самі сонячні панелі, навіть однієї потужності — виробник, моно- або полікристал, технологія виготовлення тощо.
- Вартість транспортування обладнання для СЕС на місце монтажу.
- Витрати на проведення монтажних та пуско-налагоджувальних робіт.
Наприклад, за нинішнім курсом долара вартість СЕС 400 кВт становитиме близько 6,8 млн гривень. Її встановлення дозволить щомісяця заощадити власнику до 206 тисяч гривень, за рік ця цифра зросте майже до 2,5 млн гривень. Термін окупності сонячної електростанції не перевищить трьох років за умови, що тарифи на електроенергію не зростуть. Всього за весь час експлуатації СЕС принесе своєму власнику прибуток у розмірі 86,3 мільйона гривень. Якщо замовити будівництво сонячної електростанції потужністю 400 кВт у кредит, то її повна вартість становитиме 8,1 млн гривень, а окупиться вона повністю за 3,5 роки.
Leave a Reply
View Comments