Ремонт газових котлів: особливості та правила, звернення до професіоналів

Газові котли є основним джерелом індивідуального опалення будинків, квартир, промислових та торгових приміщень. Ці пристрої мають цілу низку переваг щодо поєднання потужності, економічності та різноманітності обладнання, його установки. Потрібне обов’язкове планове обслуговування та профілактика. Для підтримки пристроїв у працездатному стані пропонується ремонт газових котлів в Житомирі.

Особливості

Відповідальність за стан та працездатність газового котла несе його власник. Він має щорічно запрошувати фахівців для огляду, проведення аналізу роботи устаткування, визначення герметичності системи.

Такий вид пристроїв відноситься до потенційно небезпечних, тому заборонено самостійне розтин труб і з’єднань, адже це може спричинити витік вибухонебезпечного газу. Проводити роботи з будь-якого виду обслуговування повинні кваліфіковані фахівці, які представляють організації, які мають ліцензії на роботи з подібним обладнанням.

Кожен котел має паспорт, де вказана його конструкція, технічні параметри, елементи автоматики, що застосовуються, та інші параметри. Вести роботи потрібно в точній відповідності до рекомендацій виробника.

Правила

Під час ремонту газових котлів потрібно виконувати такі умови:

  1. Проводять роботи тільки на вимкненому котлі та при перекритті газу на трубі. Найчастіше це робиться на крані поза приміщенням, щоб запобігти випадковому проникненню вибухонебезпечної субстанції в замкнутий простір.
  2. Якщо проблема в теплообміннику, то провадиться обов’язковий злив води. Ця ж вимога стосується якщо потрібне промивання котла та системи. У такій ситуації спочатку проводиться огляд та діагностика.
  3. Спочатку проводиться візуальне вивчення обладнання, перевірка відсутності протікання води або виділення газу із системи. Для перевірки витоку використовують спеціальні газоаналізатори. Тільки після цих дій можна розпочинати подальший ремонт.
  4. При будь-якому виді ремонту проводиться чищення пальника, електродів розпалювання, інших елементів, які можуть покритися кіптявою, здійснюється продування системи труб.
  5. Перевіряється система тяги та наявність сажі у вентиляційному каналі.

Також проводиться діагностика клапанів та інших елементів, що відповідають за подачу газу та своєчасне його перекриття. Після проведення робіт складається акт, із зазначенням виконаних дій, і ставиться печатка, підпис виконавця.